Evde Sağlık
08 Kasım 2023

                                                                                EVDE SAĞLIK  HİZMETLERİ

           MİSYON


Hayatının tüm evresinde, günlük yaşam aktivitelerini desteksiz yapamayan, tedavisinin evde yapılmasına karar verilen, evde sağlık hizmeti ihtiyacı olan bireylere hasta güvenliği ve memnuniyetini hedef alarak yetişmiş personeller ile kaliteli sağlık hizmeti sunarak bireyin hayat kalitesini arttırmaktır.

            VİZYON

Evde sağlık hizmetleri sunumunda hasta ve çalışan memnuniyetini  en üst sıralara taşıyarak, alanımızda referans gösterilen bir model olmak.

Evde Sağlık Merkezi Telefon Numaraları: 444 38 33 ve 0 212 471 06 49(1400)

            NEDEN EVDE SAĞLIK:

            Teknolojinin ilerlemesi, yaşam süresinin uzaması, kronik hastalıkların ve sağlık harcamalarının artması, bakıma ihtiyaç duyan bireylerin artması, bireylerin beklentisinin artması gibi nedenlerle geleneksel hasta ve yaşlı bakım protokolleri değişmiştir. Bireylerin daha kaliteli bir yaşam için sağlık hizmetlerinin eksiksiz, düzenli ve kaliteli sunulması şarttır.

            EVDE SAĞLIK HİZMETLERİNDEN KİMLER YARARLANABİLİR:

Yatağa bağımlı hastalar

Son dönem kanser hastaları

İleri derece kas hastaları

Günlük yaşamlarında destek almak zorunda olan kalp, akciğer hastaları

Ameliyat sonrası evde bakım ihtiyacı olan hastalar

İleri derecede nörolojik hastalar

günlük yaşamlarını tek başına sürdüremeyen hastalardan

ağız ve diş sorunu olanlar evde sağlık hizmetinden yararlanabilirler.

         EVDE SAĞLIK EKİBİMİZ

Merkezimiz Evde Sağlık Hizmetleri Birimimizde; 1 Hekim, 1 Diş Protez Teknisyeni, 1 Diş Klinik Yardımcısı ve 1 Şoför görev yapmaktadır.

         EVDE SAĞLIK HİZMETLERİ KAPSAMI VE SUNULAN HİZMETLER:

Diş Hekimi Muayenesi

Tam Protez (Akrilik) (tek çene)

Tam Protez (Metal Kaideli) (tek çene)

Bölümlü Protez (akrilik, tek çene)

Kroşe ilavesi

Oklüzyal Aşındırmalar (tek çene)

Tamir (akrilik protezde kırık veya çatlak)

Besleme (tek çene)

Düşmüş kron-köprü simantasyonu (her sabit tutucu için)

Diş Çekimi (Rejyonal anestezi ile)

Diş Çekimi (infiltrasyon anestezi ile)

Diş İlavesi (Tek Diş) Total+Bölümlü

Alveol düzeltmesi (tek çene)

Bölümlü Protez (metal kaideli, tek çene)

            HASTA ZİYARETLERİ:

            Evde sağlık hizmetleri randevu sistemi ile yürütülmektedir. Hastanın ve hastalığının durumuna göre; ziyaretler günlük, haftalık veya aylık dilimler halinde planlanarak yapılır. Hastanın ziyaret sıklığı bakım ve tedavi planı doğrultusunda hekim tarafından belirlenir.

            NASIL BAŞVURLULUR:

            Hasta, hasta yakını, hastane personeli veya aile hekimi; evde sağlık hizmeti alması uygun görülen hasta için, Bakanlığımız Evde Sağlık Hizmetleri çağrı merkezi olan  444 38 33 (444 EV DE) nolu telefon numarasını arayarak başvurur. Çağrı merkezi hastanın kimlik bilgilerini alıp il koordinasyon merkezine yönlendirir. Koordinasyon merkezi 15 dakika içinde hastayı arayarak gerekli sağlık bilgilerini alır. Birimimize yönlendirilen hastanın  evinde ilk ziyareti gerçekleştirilir. Doktorun uygun gördüğü tedavi ya da diğer evde sağlık hizmetleri çerçevesinde hastaya bilgi verilir. Hastanın tedavi planı oluşturulur, mevcut durumu nedeniyle konsültasyonu istenebilir. Konsültasyonları sonucuna göre hastaların tedavi işlemleri  uygulanır. Hasta evde sağlık hizmetleri kriterlerine uymuyorsa hekim tarafından  evde sağlık kapsamından çıkarılmak üzere koordinasyon merkezi bilgilendirilerek işlem sonlandırılır.

            KALİTE

Sağlıkta Kalite Standartları gereği Evde Sağlık Hizmetleri Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi  olarak;

Yasal sorumlulukları yerine getirerek hastalarımıza hizmet sunmak.

Küçükçekmece  genelinde evde sağlık hizmeti almak isteyen tüm hastalara hizmet kalitesini arttırarak  ulaşmak

Hizmet vermiş olduğumuz hastaların, memnuniyetini arttırmak için hızlı, etkin ve kesintisiz olarak sağlık hizmetinin evde verilmesini sağlamak.

Hasta odaklı ve güler yüzlü hizmet vermek

Ekip çalışmasına önem vermek öncelikli kalite politikamızdır.


AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI HASTANEMİZDE EVDE SAĞLIK HİZMETLERİ

Bir toplumun kalkınması ve gelişmesinde sağlık hizmetlerinin eksiksiz ve düzenli yapılmasının rolü büyüktür. Bu hizmetler insana verilen değerin göstergeleridir. Bu amaçla “Evde Sağlık Hizmetleri” uygulaması halkımızın hizmetine sunulmuştur.

Evde Sağlık Hizmeti Birimi ile ağız ve diş sağlığı hizmet ihtiyacı olan bireylere, evlerinde ve aile ortamında etkin, verimli ve insan merkezli sağlık hizmeti sunulmakta ve tedavi birimlerimizin hizmet kalitesinin arttırılması çalışmalarına devam edilmektedir.

Ağız ve Diş Sağlığı Hastanemizde 13 Ekim 2017tarihinden itibaren evde sağlık hizmeti başlamış olup , ağız ve diş sağlığı hastanesine gelemeyen ihtiyaç sahiplerine, evde muayene, diş çekimi, protez, tamir, diş ilavesi, besleme vb. işlemleri yapılarak halkımıza hizmet verilmektedir.